Burčák u nás teče plným proudem!

Burčáková sezóna na našich vinotékách v druhé polovině září vrcholí. Přijďte ochutnat!

 
Burčák na vinotékách Pálavské vrchy 2020

Nejoblíbenější moravský burčák právě teď na všech našich vinotékách!

Oblíbený burčák (respektive částečně zkvašený hroznový mošt, pokud byl vyroben ze zahraničních hroznů) je sice oficiálně možné prodávat již od začátku srpna, nicméně ta kvalitnější surovina se obvykle na český trh dostává až na přelomu srpna a září. Letos svoji roli také sehrál vliv chladnějšího a deštivějšího počasí. Vinaři ale vzkazují, že se vyplatilo počkat.


Ze všech našich vinoték Pálavské vrchy si v současné době můžete odnést pravý český burčák! Pokud máte raději bílý burčák, máme pro vás odrůdy Solaris a Müller Thurgau z vinařství Pavlovín, pokud hovíte naopak tomu červenému, pak si přijďte nabídnout Frankovku nebo Rulandské modré z vinařství Vinné sklepy Maršovice.

Vzhledem k pokročilejší době a vyšší cukernatosti je kvalita všech našich burčáků doslova prvotřídní. Ochutnejte a přesvědčte se sami.

Kterému dáte přednost vy?

Bílý burčák Červený burčák
OdrůdaSolaris | Müller Thurgau OdrůdaFrankovka Rulandské modré
Vinařství: Pavlovín, Velké Pavlovice Vinařství: Vinné sklepy Maršovice
Cena: 75 Kč Cena: 85 Kč

 
Burčák pro vás máme na všech našich vinotékách ve velkých chlazených nerezových nádržích, oficiálně nazývaných burčákomaty. Díky těmto unikátním zařízením, které udržují tekutinu uvnitř v temnu a při teplotách okolo 4 °C, se ve své podstatě zastavuje proces kvašení a burčák tak zůstává v perfektní kondici. Proces kvašení se znovu rozbíhá, jakmile se burčák stočí a dosáhne běžných teplot. Díky tomu je již chvilku po stočení burčák připraven v ideálním stavu ke konzumaci.

 

Burčákomat pro Pálavské vrchy od Krobelomatu

Tak už na nic nečekejte a vypravte se na vaši nejbližší vinotéku Pálavské vrchy!

Najít nejbližší vinotéku >

« zpět na novinky